Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa

Warszawa
4.08
19:00

Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa organistka, pedagog, organolog, konserwator – zabytkoznawca.

Studiowała organy pod kierunkiem prof. Magdaleny Czajki i prof. Juliana Gembalskiego oraz konserwatorstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest laureatką konkursów organowych (Wrocław 1996, Rumia 1999). Brała udział w wielu kursach i festiwalach muzyki organowej w Polsce i za granicą. Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury w dziedzinie ochrony dóbr kultury (2003 i 2004).

W swoim dorobku ma nagrania historycznych instrumentów i liczne publikacje z zakresu badań i ochrony zabytkowych organów.

Jest dyrektorem i wykładowcą Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach, a także członkiem Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej w Siedlcach, gdzie zajmuje się zabytkowym instrumentarium organowym. Jest również profesorem w Katedrze Organów i Klawesynu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi wykłady z organoznawstwa i literatury organowej.

Od 2017 roku pełni funkcję rzeczoznawcy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie zabytkowych i współczesnych instrumentów organowych.

Działając w Stowarzyszeniu PRO MUSICA ORGANA popularyzuje organy i muzykę organową oraz prowadzi autorskie programy „Piszczałki dostępne!” oraz „Co w organach piszczy?” prezentujące dziecięcej publiczności konstrukcję i brzmienie organów piszczałkowych.

Program

Warszawska tabulatura organowa I Rękopis przemyski (XVII w.)
 • Toccata in a
Johann Pachelbel (1653-1706)
 • Ciacona in f
Georg Böhm (1661-1733)
 • 2 opracowania chorałowe “Vater unser in Himmelreich”
Louis-Nicolas Clérambault (1676-1749)
 • Suite du Deuxième Ton (fragm.)

  – Plein Jeu

  – Flûtes

  – Basse de Cromorne

  – Récit de Nazard

  – Caprice sur les grands jeux

Juan Bautista Cabanilles (1644-1712)
 • Tiento 1. de falsas
 • Batalla imperial
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.