Marcin Armański

Świdnica
7.07
19:00

MARCIN ARMAŃSKI  naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali. Kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 roku uzyskał tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie profesora Juliana Gembalskiego i Zygmunta Antonika.

Od 2006 roku związany jest ze Świdnicą, gdzie pełnił m. in. funkcję kantora Kościoła Pokoju. Działał również jako muzyk kościelny przy parafii ewangelicko – reformowanej we Wrocławiu.

Prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku. Od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kaczorowie, Świdnicy.

W 2016 roku zainicjował projekt edukacyjny „Ogólnopolskie Warsztaty dla Organistów i Muzyków Kościelnych”, który funkcjonuje pod patronatem Synodalnej Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego. Zajmuje się również rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.

Program

Francisco Correa de Arauxo (1584–1654)
  • Tiento de octavo tono
Dietrich Buxtehude (1637-1707)
  • Preludium in g BuxWV 163
Johann Adam Reincken (1643-1722)
  • Fantazja chorałowa An Wasserflüssen Babylon
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Toccata i fuga d-moll BWV 565
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.