Mateusz Rzewuski

Warszawa
5.05
19:00

MATEUSZ RZEWUSKI ukończył cztery wyższe uczelnie muzyczne: studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego i w Musikhochschule w Lubece w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera, studia podyplomowe z gry na organach oraz improwizacji w Konserwatorium Regionalnym w Paryżu w klasie solowej prof. Christophe Mantoux’a oraz studia podyplomowe w zakresie muzyki dawnej w Scholi Cantorum w Bazylei, w klasie mistrzowskiej prof. Wolfganga Zerera. Stopień doktora sztuki muzycznej uzyskał w 2018 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali w Polsce, USA, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Czechach, w Rosji i na Słowacji wykonując recitale w wielu prestiżowych miejscach. Brał także czynny udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Guy Boveta, Pietera van Dijka, Hansa Fagiusa, Oliviera Latry, Ludgera Lohmanna, Michaela Radulescu, Daniela Rotha i innych. Mateusz Rzewuski jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych. Jest stypendystą prezydenta miasta Warszawy oraz Rektora UMFC w Warszawie.

Otrzymał także stypendium Ministra Nauki oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Zajmuje się również działalnością managerską i animacją kultury.

Program

Vincent Lübeck (1654-1740)
  • Praeludium in C
Dietrich Buxtehude (1637-1707)
  • Preludium chorałowe Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ BuxWV 196
  • Preludium fis-moll BuxWV146
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Passacaglia c-moll BWV 582
  • Sonata d-moll BWV 527, cz. II. Adagio e dolce
Franz Tunder (1614-1667)
  • Fantazja chorałowa Komm, Heiliger Geist, Herre Gott
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
  • Preludium i fuga c-moll op. 37 nr 1
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.