Daniel Prajzner

Kraków
21.05
19:00

Daniel Prajzner ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie organów prof. Pietera van Dijka. Wziął także udział w programie Sokrates/Erasmus, studiując w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu m.in. w klasie organów prof. Pietera van Dijka oraz w klasie klawesynu prof. Menno van Delfta. Brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji prowadzonych przez: G. Boveta, K. Eichhorna, J. Gembalskiego, G. Gnanna, B. Haasa, L. Lohmanna, M. Sandera, J. Serafina, Z. Szathmary’ego, C. Tilney’a, D. Titteringtona, M. Toporowskiego, V. Warniera.

Jest laureatem Ogólnopolskich przesłuchań uczniów klas organów szkół muzycznych II st. w Częstochowie, XIV Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów w Opavie, III Europejskiego Konkursu Organowego w Castellana Grotte we Włoszech (I nagroda), IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Mikaela Tariverdieva w Moskwie i Kaliningradzie (wyróżnienie i nagroda specjalna fundacji De Boni Arte „za najlepszą interpretację muzyki sakralnej”).

Za osiągnięcia artystyczne otrzymał kilka znaczących nagród i stypendiów, były to m.in.: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Nagroda Promocyjna Volksbank Paderborn-Höxter „Młodzi Twórcy w Europie 2006”.

Koncertował w kraju i za granicą (w Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, na Białorusi, Litwie, Ukrainie i we Włoszech). Pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie.

W 2017 roku na swej macierzystej uczelni uzyskał stopień doktora sztuki. Działalność dydaktyczną prowadzi równolegle w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu.

Jest pomysłodawcą, autorem koncepcji programowej i organizacyjnej oraz prezesem zarządu Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu, reaktywowanej w 2018 roku.

Program

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
  • Toccata in d BuxWV 155
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Inwencja B-dur BWV 785 (arr. Max Reger, K. Straube)
Johann Gottfried Walther (1684-1748)
  • Fuga F-dur LV 124
Georg Böhm (1661-1733)
  • Preludium chorałowe “Vater unser in Himmelreich”
Johann Ludwig Krebs (1713-1780)
  • Preludium i fuga C-dur Krebs-WV 400
Franz Liszt (1811-1886)
  • Ave Maria d’Arcadelt
Adolf Hesse (1809-1863)
  • Preludium i fuga d-moll 
Sigfried Karg-Elert (1877-1933)
  • Fantazja op. 101 nr 9
Zsolt Gárdonyi (1946)
  • Mozart Changes 
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.