Balázs Szabó

Budapeszt
7.04
19:00

BALÁZS SZABÓ rozpoczął naukę muzyki w wieku 15 lat. Po ukończeniu Akademii Muzycznej im. F. Liszta w Budapeszcie kontynuował studia w Niemczech, Włoszech i Holandii. W 2010 roku otrzymał dyplom mistrzowski na Uniwersytecie Muzycznym w Würzburgu w klasie prof. dr. Christopha Bosserta.

Jest uznanym ekspertem do spraw organów, co odzwierciedlają m. in. dyplomy uzyskane w Rzymie, Utrechcie i Trossingen. Zdobył pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach organowych: w St. Maurice,  Biarritz oraz Norymberdze. Otrzymał także Grand Prix de Chartres, nagrodę City of Miskolc Standard of Excellence oraz Junior Prima Prize.

Prowadzi działalność pedagogiczną na Akademii Muzycznej im. F. Liszta oraz w Konserwatorium Béli Bartóka w Budapeszcie. Jako pedagog jest zapraszany na międzynarodowe kursy mistrzowskie i seminaria.

Jest cenionym interpretatorem muzyki Maxa Regera. Koncertuje nie tylko na organach, lecz także na fortepianie, klawesynie i fisharmonii.

Program

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
 • Opracowania chorałowe Allein Gott in der Höh sei Ehr:
  Bicinium BWV 711
  Choral BWV 715
 • Fuga c-moll BWV 575
 • Preludium chorałowe Aus der Tiefe rufe ich BWV 745
 • Sonata e-moll BWV 528
  Adagio-Vivace
  Andante
  Un poco allegro
 • Preludium chorałowe Christ lag in Todesbanden BWV 718
 • Preludium i fuga D-dur BWV 532
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.